top of page

Group

Public·555 members

Ballkani Astana 2022 26 tetor 2023


World Cup Qatar 2022 · Transparency · Normative · Institutional information ... Astana. Scheduled. Matchday 3. ·. THU 26.10.2023. Ballkani. Astana. Trainers.


Partizani i Tiranës kthehet me rezultat aktiv nga Astana, pas humbjes minimale prej 1-0. Struga humbi me rezultatin e njëjtë minimal, por si nikoqir i islandezëve të Breidablik. Struganëve do t’u duhet një ndeshje shumë e mirë në Islandë për ta përmbysur rezultatin si mysafir. Ballkani 4-1 Bate BorisovKampioni i Kosovës, Ballkani, vazhdon të ofrojë mbrëmje të jashtëzakonshme për tifozët e saj. Delegohen gjyqtarë e ndeshjes Ballkani – Astana, vijnë 1 ditë më parë — Ballkani të enjten më 26 tetor me fillim nga ora 20:45 do ta luajë ndeshjen e tretë në kuadër të Grupit C në Ligën e Konferencës. FC Ballkani 🇽🇰 | Kosovo Ohër 2022. Kampiona 's profile picture. Kampiona . Kayseri,Turkey's profile Ballkani vs FC Astana 26Tetor. HERE WE GO AGAIN ... FC Ballkani - Astana, vlera financiare e dy skuadrave Ballkani është i dyti në këtë grup me tri pikë, kurse Astana e fundit dhe pa pikë. Nëse analizojmë vlerën financiare, skuadra nga Kazakistani ka vlerë rreth 14 ... Ballkani vs Astana Prediction and Betting Tips | October 26, 2023Ballkani host Astana at the Pristina City Stadium on Thursday (October 26) for matchday three of the UEFA Europa Conference League group stage. With three points in two games, Ballkani are second in Group C. They lost 1-0 to Viktoria Plzen in their opener before beating Dinamo Zagreb 2-0. Almir Kryeziu and Walid Hamidi were the scorers as the Kosovo outfit caused a big upset against an experienced side. Trajneri i Ballkanit para Astanës: Duhet të jemi me këmbë 13 orë më parë — Trajneri i Ballkanit para Astanës: Duhet të jemi me këmbë në tokë, luajmë ndaj një rivali me përvojë në Europë. Dalin në shitje biletat për ndeshjen Ballkani – Astana - Open-Tv Dalin në shitje biletat për ndeshjen Ballkani – Astana. October 17, © 2022 OPEN-TV.MK. Navigate Site. Politikë · Sport · Emisione · Diaspora · Opinione · Lifestyle · Retro · Kuriozitete ... Astana have won three of their last five clashes across competitions, losing twice. Since losing 1-0 to Viktoria Plzen in their first Conference League match, Ballkani are unbeaten in six games across competitions, winning five. Astana haven't kept a clean sheet in nine games since a 1-0 win over Partizani in the Conference League playoffs in August. FC Ballkani - Schedule 23/24 FC Ballkani. UEFA Europa Conference LeagueGroup C. Thursday, 11/09/2023 - 7:30 AM. FC Astana. -:- · FC Ballkani · Albi Mall Superliga14. Matchday. Sunday, 11/12 ... Ballkani will be eager for a second consecutive win in the competition, coming off a big result in the Football Superleague of Kosovo. At the weekend, Ilir Daja's side overcame Liria 4-1 in a convincing win to strengthen their position atop the points table with 23 points from nine games. Astana, meanwhile, are at the bottom of the group after losing both their group games. In their first game, the Kazakh side lost 5-1 to Zagreb before losing 2-1 to Plzen to leave themselves on the edge. Another setback could end their chances of reaching the knockuts. Ballkani vs Astana Head-to-Head and Key Numbers This will be the first clash between the two teams. Sfida me Ballkanin, Astana mund të luajë në Kosovë pa 3 ditë më parë — Astana mund të zbarkojë në Kosovë pa futbollistët e saj serbë dhe rusë. Klubi nga Kazakistani do ta zhvillojë të enjten ndeshjen e vlefshme ... Në një ndeshje të vështirë ndaj skuadrës bjelloruse me traditë dhe përvojë në kompeticionet evropiane, Ballkani një prej fitoreve më të thella në historinë e saj në Evropë. Fillimi i ndeshjes nuk dha sinjale të një nate perfekte: bjellorusët kaluan në epërsi që në minutën e 10-të ndaj skuadrës së udhëhequr nga trajneri Ilir Daja. Megjithatë, kosovarët nuk humbën aspak sistemin e lojës dhe gjetën golin e barazimit në minutën e 31-të, nëpërmjet mbrojtësit Bajram Jashanica. Në pjesën e dytë, sulmuesi 23-vjeçar Bleart Tolaj shënoi dy herë, ndërsa mbrojtësi i djathtë Armend Thaqi vulosi rezultatin e thellë 4-1 një minutë para përfundimit të kohës së rregullt. FC Ballkani - Schedule 23/24Performance chart Albi Mall Superliga 23/24 Record Albi Mall Superliga 23/24 Matches Wins Draws Losses ø pts Goals ø spectators Home record 5 - 3. 00 13:5 400 Away record 4 2 2. 00 5:2 2. 375 Overall balance 9 7 2. 56 18:7 1. 278 Albi Mall Superliga Matchday Date Time Venue Ranking Opponent System of play Attendance Result 1 Sun Aug 13, 2023 5:00 PM A (1. ) KF Liria (9. Ndeshja e kthimit luhet të enjten e ardhshme, ndërsa skuadra bjelloruse ndeshjet evropiane si nikoqir i luan në Hungari. Skuadra tiranase e Partizanit u mposht në Kazakistan nga Astana me rezultatin 1-0, duke mbajtur të hapur çështjen e kualifikimit përpara ndeshjes së kthimit në Tiranë. Kazakët dominuan ndeshjen dhe gjetën golin e epërsisë në minutën e 41-të. Partizani gjatë gjithë ndeshjes u orientua kryesisht në mbrojtje, duke synuar një rezultat aktiv për ndeshjen e kthimit. Përkundër dominimit, Astana nuk arriti të gjejë golin e dytë, ndërsa 3 gola iu anuluan për pozitë jashtë loje. Skuadra e Strugës u mposht si nikoqir nga skuadra islandeze Breidablik, përkundër dominimit të nikoqirëve. Ballkani — Astana (SuperSport 2) Ballkani — Astana (SuperSport 2). Ballkani — Astana. SuperSport · FAQJA KRYESORE · MBROJTJA E PRIVATËSISË · KUSHTET E PËRDORIMIT. Copyright © 2022 SuperSport. Liga e Konferencës: Ballkani pranë grupeve, Struga dhe Partizani me humbjeTri skuadrat shqiptare në Ligën e Konferencës kanë sjellë emocione të ndryshme për tifozët në ndeshjen e parë të Play-offit për fazën e grupeve të kompeticionit të tretë evropian. Ballkani me një superndeshje ndaj Bate Borisovit arriti të fitojë bindshëm, duke u afruar shumë pranë përsëritjes së suksesit të vitit të kaluar, kur ishte pjesë e grupeve. Ballkani vs. Astana - 26 October 2023 pas 4 orësh — Ballkani vs. Astana - 26 October 2023 - Soccerway.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page